Hakkımızda

Kredico kuruluşunun hemen ardından, her türlü finansman, kredili ya da vadeli satış sağlayan kuruluşlara, kredi risk skorlama hizmeti ve teknolojisi sunmaya başlamıştır. Ayrıca, hem mikro coğrafya bazlı risk segment verileri oluşturarak, hem de Hollanda merkezli Advice Robo ile işbirliği yaparak; Türkiye’de finansal kaydı olmayan yaklaşık 20 milyon vatandaşımızın psikometrik test yazılımı ile finansal hizmetlere erişimini sağlayacak çözümler sunmaktadır.

Amacımız, tüm işletmelerin finansal ihtiyaçlarını karşılayacak bilgi ve teknolojiyi, en uygun şekilde sunarak, işletmelerin finansal ve operasyonel verimliliklerini artırarak, alacak risk yönetimlerini doğru şeklinde yapmalarını sağlayarak, geleceğe güvenle ve büyüyerek adım atmalarını sağlamaktadır.

Kredi Kulübüm Bilgi Teknolojileri A.Ş’nin faaliyet dönemindeki önemli kilometre taşlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

2016

Türkiye’de sosyal medya skorunu kullanarak ilk skor kartı geliştiren şirket

2017

BBVA Global Open Talent yarışmasında Türkiye 1.’si

Meksika’da düzenlenen BBVA Global Open Talent yarışmasında Bölge 2.’si

Madrid’de düzenlenen Global Open Talent yarışmasında, son 10 şirket arasına girmeye hak kazandı.

2017 yılında Garanti Partners girişim üssüne katılmaya hak kazandı.

Finance In Motion girişimci eğitim programına seçildi.

Lüksemburg ve Almanya’ daki FIM eğitimlerine katılmaya hak kazandı

2018

2018 yılında, Tübitak Kredico’nun kredi karar destek sistemi başvurusunu onaylayarak teknoloji geliştirmeye destek vermiştir.

2019

Şubat 2019 tarihinde; MAHER Yatırım Holding A.Ş. ile ortaklık anlaşması imzalayarak sigortacılık sektörüne yönelik ürünler geliştirmeye başlamıştır.

2020

2020 Quick Sigorta: Sigorta sektörünün hızlı büyüyen şirketi Quick Sigorta’ya Türkiye'de ilk olan kefalet sigortası kararlarını hızlandıran Kredico karar motoru kuruldu.

2020 Advice Robo: Dünyada bir ilk olan 3 dakikalık psikometrik teste dayalı kredi skorlama şirketi olan Hollanda merkezli Advice Robo ile işbirliği anlaşması yapıldı.