Karar Destek Sistemleri

Siz de Kredico’nun karar modelleri ile tahsilat riskinizi doğru yöneterek işinizi güvenle büyütün

Vadeli ve açık yöntemler ile satış yapan şirketlerin, alacaklarını zamanında tahsil edememesi, kendi borçlarını zamanında ödeyemeyeceği anlamına gelmektedir. Borçlarını zamanında ödeyemeyen işletmelerin de zamanla kredi finansmanına ulaşım imkanı, ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Doğru müşteriye, en uygun tahsilat modeli ve doğru maliyetli ürün satışı yaparak, alacak risklerini ve giderlerini en aza indirmeyi amaçlayan firmalara, kredi risk yönetimi platformuyla destek sağlayan Kredico, kullanımı kolay ve güvenilir karar mekanizmasıyla hizmet sunuyor.

MERKEZİ KARAR DESTEK SİSTEMİ

Kendi web siteniz ya da platformunuz üzerinden kredi risk skorlaması yapmak istediğinizde Kredico API'lerini kolayca sistemlerinize entegre ederek en kısa sürede kredi risk skorlama altyapısına ulaşabilirsiniz. Karar motorunda segmente özel modeller ile daha doğru kararlara ulaşabilirsiniz.

  • Şahıs riskini ölçme
  • Şahıs şirketi riskini ölçme
  • Kurumsal risk ölçme
  • Kurumsal bilanço ve gelir beyannamesine dayalı mali riski ölçme

Karar destek sistemleri iş süreçlerinizi iyileştirmeye nasıl yardımcı olabilir ?

İş süreçlerinizi iyileştirin; Karar verme süreçlerinizi merkezi bir şekilde otomatikleştirerek maliyetlerinizi düşürün. Finansal kararlarınızı veriye dayalı ölçümleyerek, daha fazla iş yaparken, kazançlarınızı artırmanıza yardımcı olabiliriz.

Verimliliği artırın

Karar destek sistemi ile karar verme süreçlerinizi otomatikleştirerek iş süreçlerinizde verimliliği artırın. İş yapma şekillerinizi değiştiren, otomatik karar almanızı sağlayan karar ağaçları oluşturarak, operasyonel maliyetlerinizi düşürün. Çalışanlarınızın ihtiyaç duyulan doğru alanlara odaklanmasını sağlayarak iş verimliliğini artırın.

Maliyetleri Azaltın

Karar destek sistemleri ile kararlarınızın büyük bölümü otomatik hale gelecektir. Karar destek sistemleri, çalışanlarınızın veya yöneticilerinizin alması gereken kararların adedini azaltarak, ortaya çıkan bu kaynaktan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kârınızı artırın

Finansal kararlarınızı otomatikleştirerek kararlarınızı anında işleme alma olanağına sahip olacaksınız. Kredico’nun geliştirdiği karar ağaçları sayesinde başvuruları tamamlamak için harcanan zamanı kaldırarak, zamanınızı stratejik iş hedeflerini gerçekleştirmeye ve yatırımlarınızın getirisini artırmaya odaklanabilirsiniz. Ek olarak size özel hazırlanan karar politikaları ile standart ve katı politikalar nedeniyle kaybedilen işlemleri satışa çevirebilme kabiliyetine sahip olacaksınız.

Merkezi ve tutarlı politika uygulaması

Üzerinde mutabakata varılmış ve şirketin ihtiyaçları çerçevesinde özel olarak tasarlanmış kredi politikasının otomasyonu sayesinde, başvuru sürecinde herhangi bir hata yapılmamasını sağlayarak sürecin her seferinde takip edilmesi konusunda size tam bir rahatlık sağlar. Şirketin ihtiyaçları değişim gösterdikçe, mevcut politikaların güncellenmesi için Kredico daima yanınızda olacaktır.