Mikro Lokasyon Bazlı Segmentasyon

Tek veriden elde edilen değerlendirmeler geri dönülemez kayıplara yol açabilir.

Farklı il, ilçe ve mahallelerde yaşayan insanlar, bulundukları konumların diğer ölçülebilir özelliklerini de yüksek oranda barındırırlar. Bu sebeple, coğrafi konum, gelir tahmini, pazar konumlandırma ve ürün satışlarının belirlenmesinde çok önemli bir rol oynar.

Ödeme gücünü belirleyen analizlere, coğrafi konumların da dahil edilmesi, tahmin modellerini güçlendirmektedir.

Mahalle bazına indirgenen gelir tahminleri ve mikro lokasyonlara indirgenen ödeme alışkanlıklarına dayanan veriler, karar ağaçlarına girilen önemli verilerden biridir.

Yapılan çalışmalarda mahalle risk segmentlerinin ödememe olasılığı ile bağının en az % 76 olduğu görülmüştür.

kredico yuzdeli

Veri kaynaklarınızı zenginleştirerek daha doğru ve daha hızlı kararlar alın.

Bankalarda yeterli kredi geçmişine sahip olmayan ve bu sebeple kredi notu tanımlanmayan müşterileriniz için, sadece kredi notuna dayalı süreçler tasarlamak, satış sürecinizi olumsuz etkileyecektir.

Müşterilerinizin kredi notu oluşmadığı için yapacağınız satışların sonuçlandırılamaması satış kayıpları yaşamanıza, dolayısıyla GELİR KAYIPLARINA neden olacaktır.

Mikro lokasyon risk segmentleri ve psikometrik çözümleri birlikte kullanarak, Türkiye’de sayıları hiç de azımsanmayacak yaklaşık 20 milyon banka ilişkisi bulunmayan müşterilerinizin de ödeme performanslarını tahmin edebilir ve ölçülebilir değerlendirmeler ile satışlarınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

kredico map

Bize Ulaşın

Başarılı!
Hata!